Respekt chce zakázat polemickou diskusi zveřejněním článku

Datum: 11. 01. 2015 | Autor: Pavel Ševčík | Kategorie: Vše

Po sérii nelichotivých článků Jana Vitvara z časopisu Respekt na adresu Paralelní polis jsme zveřejnili vlastní reakci na text, který byl k reakci pro plné pochopení připojen. V zápětí zaslala redakce prostřednictvím svého pracovníka Michala Ischii žádost o stažení článku (tou dobou již neaktuálního vydání) z důvodů, které pan Ischia nijak blíže nespecifikoval. Zde přinášíme reakci na tuto žádost, na kterou Respekt doposud nezaslal žádnou odezvu:

from: Ischia, Michal

To: info@paralelnipolis.cz

23 Dec 2014 11:26

V objetí nepřítele (Respekt 49/2014)

Dobrý den,

prosím o stažení článku, který jste bez svolení redakce převzali z našeho webu. Článek není ani na našem webu volně dostupný a má to své důvody, které tímto poškozujete..

http://www.paralelnipolis.cz/878/re-v-objeti-nepritele-respekt-492014/#more-878

Reagovat můžete, můžete i přiměřeně citovat s příslušným odkazem.

S pozdravem

Michal Ischia | Digitální média :: Týdeník Respekt | Twitter: @ischiam

___________________________________________________________

From: Paralelní polis

To: Ischia, Michal

Re: V objetí nepřítele (Respekt 49/2014)

Vážený pane Ischio,

jako zástupce vlivného média nás žádáte, abychom z našeho webu stáhli Váš článek, resp. rozsáhlé citace z něj. Tento článek na sedmi a půl tiskových stranách referuje o naší skupině. A nereferuje o ní nikterak lichotivě. Na některých místech rozsáhlého textu nacházíme úplné výmysly a pomluvy, jinde ještě zákeřnější polopravdy. Dikce, tón a některé obraty zvlášť by neudělaly ostudu ani Tribuně, druhdy tiskovému orgánu ÚV KSČ. Nezaujatost a snaha o pochopení z nich jen srší. Nová vlna se starým obsahem. Ztroskotanci a samozvanci v žoldu západních centrál. Podoba těch mediálních obrazů je zarmucující.

Cítíme se dehonestováni, což však není důvod k pláči. Co nám vadí je naprosté nepochopení, v horším případě záměrná dezinterpretace. Váš kolega, pan Vitvar, totiž navíc rád polemizuje ad hominem, nikoliv ad rem, jak se pokrytecky tváří činit.

Abychom z bolestné zkušenosti udělali poučnou, umístili jsme Váš text na naše stránky a doplňujeme jej vlastními hledisky.

A v tom se nám snažíte bránit.

Nezlobte se, ale to je chucpe.

Nic odstraňovat nebudeme.

S pozdravem

Petr Žílka

blog Paralelní Polis

Slovensko se inspirovalo českým EET. Hackeři systém prolomili
The Central Bank prohibits PP from using the word “coin”
ČNB zakazuje PP používat slovo mince. Po EET je tu kauza mince

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz