O projektu

statement

Projekt Paralelní Polis v sobě spojuje umění, společenské vědy a moderní technologie. Je postaven na idejích svobody, nezávislosti a inovativního rozvoje společnosti. Jedním z hlavních konceptů je důsledná snaha zůstat „state-free“. Paralelní Polis funguje zcela bez účasti státu. Zároveň nečerpá žádné prostředky z veřejných financí, tedy z peněz, které získává státní monopol prostřednictvím nedobrovolných vynucovaných plateb – daní.

Paralelní Polis je nezisková organizace s právní formou „spolek“. Struktura Polis staví na členské základně. Členové organizace přispívají k chodu projektu finančně nebo svou vlastní aktivitou. Každý z členů projevuje zájem o hlavní ideje Paralelní Polis a snaží se je šířit. Těmi jsou nové technologie, decentralizace a kryptoanarchie. Kryptoanarchii chápeme jako potenciální rozumnou variantu společenského zřízení. Svou činností se snažíme přispívat ke kritické diskuzi o souvisejících problémech současnosti.

Část rozpočtu Paralelní Polis tvoří příjmy z darů. Rada donátorů spolku má pro Polis významný společensko-­ekonomický přesah. Skládá se ze členů, kteří svými měsíčními členskými příspěvky pomáhají pokrýt nejdůležitější náklady na provoz domu, zejména nájem. Pokud se chcete stát donátorem, obraťte se, prosím, na kteréhokoliv člena Paralelní Polis. Podmínkou pro donátorství je trestní bezúhonnost a odhodlání platit měsíční členský příspěvek v jednotné výši 15 000 Kč. Od donátorů navíc očekáváme osobní přínos pro projekt, postavený na společných setkáních, a ochotu pomoci plnit naše cíle.

Ostatní příjmy plynou z provozu dílčích projektů a aktivit Paralelní Polis. Příležitostně také pronajímáme prostory budovy v době, kdy nejsou využity.

Chcete také přispět nějaký ten bitcoin nebo korunu? Můžete zde.

MakersLab

Více info

We are a 3D printing makerspace providing public access to 3D printers. Imagine an internet cafe but with 3D printers. We organize regular 3D meetups, workshops, and offer training services for companies.

Paper Hub

Více info

Paper Hub je pracovní prostor v prvním patře Paralelní Polis. Funguje na bázi coworkingu – sdílení jednoho pracoviště různými lidmi s různými pracovními zájmy.

Institut Kryptoanarchie

Více info

Cílem Institutu kryptoanarchie je zpřístupňovat nástroje pro neomezené šíření informací na internetu. Podporujeme paralelní decentralizované ekonomiky, kryptoměny a další prostředky pro rozvoj svobodné společnosti 21. století.

Fotogalerie

Bitcoin Coffee

Více info

Bitcoin Coffee je jedinečné místo s jedinečnou kávou. Nabízíme vám výběrovou kávu Ethiopii Dimtu z amsterdamské pražírny White Label Coffee. Káva, ze které připravujeme espresso, je zpracována Natural metodou. To znamená, že se celé kávové plody po sesbírání suší a po dosušení jsou z nich vyloupána zrnka.

blog Paralelní Polis

Slovensko se inspirovalo českým EET. Hackeři systém prolomili
The Central Bank prohibits PP from using the word “coin”
ČNB zakazuje PP používat slovo mince. Po EET je tu kauza mince

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz