3D tiskárna ze Slovinska

Datum: 27. 07. 2016 | Autor: Adam Jech | Kategorie: Věda a technologie

Na jednom z našich pravidelných 3D meetupů se u nás v Makerslabu stavili naši kolegové ze Slovinska z dílny Irnas a představili nám tu skvělé stroje.

3D tiskárna nazvaná Troublemaker poskytuje tiskový objem 30x30x30 cm což je v dnešní době nadstandardní prostor. Tiskárna je robustní a dobře přístupná ze všech stran.

Během několika málo kroků se tiskárna dala zakrytovat, a bezproblémově  tiskla. Na tiskárně bylo použito několik velice progresivních konstrukčních prvků jako například tisková platforma uchycená na 4 místech. To z ní dělá poměrně stabilní plochu ideální pro 3D tisk i pro zakázkový 3D tisk.

Budete se moct těšit, že i tuto tiskárnu budeme stavět v brzké době v Makerslabu za krásných cca 30 tisíc.

3D tiskárnaDalší stroj který nám byl představen byla CNCfréza, která se soustředí na jednoduchou konstrukci a maximální reprodukovatelnost kdekoliv na celém světě. Všechny prvky na tomto stroji, byly z ocelových jeklů, které lze sehnat opravdu úplně všude. Je to velmi efektivní stroj, a každý makerspace a menší dílna si ho mohou dovolit. Tato CNC mašina přijde v základu  cca na  29 000Kč. A s nástavbou plasmového řezáku na dvojnásobek.

 

 

CNC freza v makerslabuVíc takových jako je  IRNAS:
V ústavu IRNAS se snaží aplikovat obrovské vědecké poznatky pro každodenní realitu tím, že vytváří efektivní a cenově dostupné systémy. Věří, že open-source vytvoří svět, kde se bude lépe žít, a to od pokročilých komunikačních systémů až po jednoduché každodenní potřeby pro domácnost. Jsou nezisková organizace, která odměňuje ty, kteří vytvářejí, a to vždy zkoumáním nových projektů a nápadů. Veškerá jejich práce je zveřejněna pod open-source a open-hardware licencí.

irnas-opensorce-v-makerslabu-744x496 skoleni-3d-tisku-v-makerslabu-e1469611310687 3dtiskarna-v-makerslabu-056-744x496

Websites and social links:
GoodEnoughCNC: http://goodenoughcnc.eu/
FB: https://www.facebook.com/instituteirnas
Twitter: https://twitter.com/institute_irnas

blog Paralelní Polis

Slovensko se inspirovalo českým EET. Hackeři systém dovedli prolomit
The Central Bank prohibits PP from using the word “coin”
ČNB zakazuje PP používat slovo mince. Po EET je tu kauza mince

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz