Koncepty

statement

Projekt Paralení Polis sídlí v třípatrovém domě v Holešovicích. Jednotlivá patra a prostory domu slouží odděleným konceptům odlišného charakteru, které však dohromady vytvářejí funkční organizmus. Jako místo prvního fyzického setkání s projektem slouží kavárna Bitcoin Coffee. O patro níže, tedy v suterénu budovy, se nachází technologický hackerspace s názvem CryptoLAB. V patře nad kavárnou je sdílená kancelář Paper Hub. V nejvyšším patře naleznete velký multifunkční sál, kde probíhá většina přednášek a jiných typů akcí. Toto patro se nazývá Institute of Cryptoanarchy a jeho hlavním účelem je vzdělávání. V tomto patře sídlí také náš Klub Paralelní Polis.

Více o jednotlivých konceptech se dozvíte na následujících odkazech.

Paper Hub

Více info

Paper Hub je pracovní prostor v prvním patře Paralelní Polis. Funguje na bázi coworkingu – sdílení jednoho pracoviště různými lidmi s různými pracovními zájmy.

Institut Kryptoanarchie

Více info

Cílem Institutu kryptoanarchie je zpřístupňovat nástroje pro neomezené šíření informací na internetu. Podporujeme paralelní decentralizované ekonomiky, kryptoměny a další prostředky pro rozvoj svobodné společnosti 21. století.

Klub Paralelní Polis

Více info

Klub Paralelní Polis je místo, které sdružuje osobnosti moderních technologií, umění a společenských věd a hlavně podporovatele Paralelní Polis.

CryptoLAB

Více info

CryptoLAB Paralelní Polis je místo pro zkoumání a tvorbu nástrojů, které svobodná společnost potřebuje pro svoji emancipaci na vynucených autoritách.

Bitcoin Coffee

Více info

Bitcoin Coffee je jedinečné místo s jedinečnou kávou. Nabízíme vám výběrovou kávu Ethiopii Dimtu z amsterdamské pražírny White Label Coffee. Káva, ze které připravujeme espresso, je zpracována Natural metodou. To znamená, že se celé kávové plody po sesbírání suší a po dosušení jsou z nich vyloupána zrnka.

blog Paralelní Polis

Slovensko se inspirovalo českým EET. Hackeři systém prolomili
The Central Bank prohibits PP from using the word “coin”
ČNB zakazuje PP používat slovo mince. Po EET je tu kauza mince

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz