Skip to content

PF 2017

Milí přátelé,

Paralelní Polis – Institut Kryptoanarchie, Bitcoin Coffee, Paper Hub, MakersLab a Hackerspace – brzy vstoupí do dalšího kalendářní roku své existence. První rok byl rokem hledání funkčních struktur ve shodě s konceptem nezávislého financování a v roce druhém se nám podařilo vše při zachovaní základního konceptu provozně stabilizovat. Během této dvouleté cesty se u nás událo mnoho unikátních akcí a přednášek a Paralelní Polis se stala nepřehlédnutelným bodem na mapě svobodomyslných projektů. Kryptoanarchistický Hackers Congress, tradiční Bitcoin meetup, provokativní Transhumanismus, technologický 3D meetup a nový a skvělý Anarchokapitalismus – je jen pár významných příkladů z toho, čím se dnes Paralelní Polis programově a myšlenkově definuje. Jsme nyní místem pro setkávání živé a rostoucí komunity, místem pro otevřenou diskuzi, kde myšlenky svobody a radikální nezávislosti na státu nemají znamenat pouhou teorii.

Pokud první dva roky byly ve znamení hledání, stabilizace základních struktur a programů, potom třetí rok bude rokem komunikačně-mediální ofenzivy, aby dění v Paralelní Polis nezůstávalo skryté a abychom naše myšlenky komunikovali konzistentně a srozumitelně jak uvnitř komunity, tak i pro veřejnost.

Děkujeme vám, že jste Paralelní Polis v uplynulých letech podpořili, a přejeme vám klidné prožití svátků a více individuální svobody v roce 2017.

Za Paralelní Polis

Martin Šíp,
koordinátor projektu