Transhumanismus

statement

Transhumanismus je program Paralelní Polis zaměřený na proměnu člověka související s rozvojem technologií. Technologie prostupují lidským životem a začínají se s člověkem propojovat i na biologické úrovni. Důvodem pro takové spojení může být nejen odstranění nedostatků lidské schránky, ale i vylepšení fyzických a mentálních schopností nad přirozenou úroveň. Žijeme v době, kdy téměř každý nosí v kapse mobilní telefon, který poskytuje přístup k obrovskému množství informací na internetu a umožňuje nám komunikovat s celým světem. Díky zrychlujícímu se tempu rozvoje moderních technologií je pravděpodobně jen otázkou času, kdy se takové schopnosti stanou součástí člověka – například díky propojení na nervové úrovni.

Tyto změny s sebou přinášejí řadu zdravotních, etických, sociálních a technických otázek. Na pravidelných setkáních se jim věnujeme teoreticky i prakticky, přednášíme o nich a diskutujeme. Transhumanismus úzce souvisí s biohackingem. V rámci programu nabízíme zájemcům implantaci RFID čipu. Čip můžete používat pro placení bitcoinem v Bitcoin Coffee, otevírání dveří, sdílení krátkých dat či odemykání počítače a telefonu. Jedná se o relativně bezpečné invazivní vylepšení lidského těla, díky kterému si lze biohacking vyzkoušet doslova na vlastní kůži. Naši kyborgové se s vámi rádi podělí o své zkušenosti.


Program můžete podpořit na: 1BHPGY7Rb9WaBBkYPKjZTnKYRzt5mC8NPM

Skupina na Facebooku: Transhumanismus Paralelní Polis

Kontakt: jan.hubik@paralelnipolis.cz

Video

Paralelní Polis je první místo na světě, kde kyborgové běžně platí v bitcoinech pomocí NFC implantátů.

Projekty

V Paralelní Polis budujeme infrastrukturu přátelskou ke kyborgům. Například hledáme, vytváříme a zkoušíme různá využití pro NFC implantáty. Díky tomu vzniklo několik projektů, které s vámi volně sdílíme. Vše je samozřejmě kompatibilní i s klasickými kartami – například s kartou Paralelní Polis, kterou si můžete zakoupit v Bitcoin Coffee. Pokud se vám líbí, co děláme, můžete nás podpořit zasláním bitcoinového příspěvku na adresu:

1BHPGY7Rb9WaBBkYPKjZTnKYRzt5mC8NPM

Elektronické NFC zámky

Jedno z typických využití RFID implantátů je nahrazení klíčů pro otevírání dvěří. Postavili jsme cenově dostupný systém, který jednotlivé přístupy autorizuje přes WiFi na serveru. Seznam komponent, schémata, zdrojové kódy a další informace najdete repozitáři na GitHubu.

RFID Reader RFID Electronic Lock

NFC login pro PC

Vytvořili jsme zařízení, které po přiložení správného RFID tagu zadá vaše heslo do počítače. Seznam komponent, schémata, zdrojové kódy a další informace najdete repozitáři na GitHubu.

IMG_20160219_184628

NFC Login Device

Meetupy

1. RFID implantáty 30. 11. 2015    Slidy
2. Implantace 25. 01. 2016    Slidy
3. Cyborg Meetup 1 25. 02. 2016    Slidy   Záznam
4. Cyborg Meetup 2 31. 03. 2016    Slidy
5. Singularita 28. 04. 2016    Titulky
6. RFID implantáty 30. 06. 2016    Slidy
7. Implantace 16. 09. 2016    Slidy
8. Cyborg Meetup 3 08. 12. 2016    Slidy   Záznam
9. Magnetické implantáty 01. 02. 2017    Záznam
10. Molekulární stroje 31. 05. 2017    Slidy.odp (.pdf) Záznam
11. RFID implantáty 15. 06. 2017    Slidy Záznam

Některé prezentace obsahují poznámky přednášejícího. Ty lze zobrazit stisknutím klávesy S.

blog Paralelní Polis

Hackatoshi’s Flying Circuit is back ! DONT MISS OUT 🤹‍♂️ 🎪
Manažer/ka coworkingu Paper Hub v Paralelní Polis
3rd Global Bitcoin Meetup with speakers from 5 countries!

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz