DECENTRUCK

statement

Paralelní Polis vyráží se svým unikátním konceptem do světa. Už 5 let se snažíme vzdělávat v tématech digitální svobody a bezpečnosti na internetu. Pravidelně představujeme novinky v oblasti moderních technologií. Můžete si u nás vyzkoušet 3D tisk, hydroponii nebo robotické pěstování pomocí Farmbota a naše Bitcoin Coffee je první kavárnou na světě, kde můžete zaplatit pouze kryptoměnami. Začali jsme hledat způsob, jak naše myšlenky předávat i jinde než v Praze. Rozhodli jsme se vejít ven a proto stavíme truck, se kterým chceme vyrazit do měst po České republice a na Slovensku a náš koncept mobilní Polis si vyzkoušet. Proč? Chceme naše myšlenky zpřístupnit světu a chystáme se ještě dál, do Afriky! Proti směru migrační vlny chceme působit tam, kde se formují nejvýraznější faktory změn v Evropě zítřka.

 

Mise Česko a Slovensko: Z města do města
Než vyrazíme mimo Evropu, chceme projet Česko a Slovensko a představit náš koncept přímo ve vašem městě. Těšit se můžete na přednášky, workshopy, promítání, koncerty, dokonce i hackathony. Přednášet a diskutovat budeme o digitální svobodě a bezpečnosti, kryptoměnách, ekologii, udržitelném rozvoji nebo moderních technologiích. Seznámíme vás s principy hydroponického pěstování a nabídneme vám výbornou kávu pojízdné Bitcoin Coffee.

Paralelní Polis je postavena na idejích svobody a inovativního rozvoje společnosti. Jedním z hlavních konceptů je nezávislost na státu a veřejných příspěvcích. Výjezdní koncept Paralelní Polis může přijet i do vašeho města, potřebujeme však vaši pomoc. Fungujeme na bázi dobrovolných příspěvků, a právě podpora od vás náš projekt nastartuje. Můžete tak i vy získat nejen nové vědomosti, schopnosti, zábavu, stanete se ale především součástí smysluplného projektu.

 

Mise Afrika: Z města do lesa
Afrika je dalším cílem v rámci projektu Vejdi Ven. Věříme, že svobodnými technologiemi lze účinně bojovat proti autoritářství i tam, kde vládnou reální diktátoři. Nové technologie mohou přispět k emancipaci lidí, kteří jsou závislí na podpoře ze západních států. Populace na africkém kontinentu roste stále velmi rychle a s ní i počet lidí, kteří by bez humanitární pomoci nepřežili. A to i přesto, že je Afrika nejbohatším kontinentem na nerostné bohatství. Čím dál větší množství lidí se vydává na nebezpečnou cestu do Evropy za lepším životem. Netuší přitom, že Evropská unie začala problém migrace řešit přímo na černém kontinentu, jak se často chlubí. Postavila uprostřed Sahary hranici, kde cvičí, vybavuje i platí pohraniční hlídky, které pustí jen málokoho.  

O tom, co se děje v Libyi, Mali, Nigeru a dalších saharských státech se téměř nemluví a proto bude jedním z našich  dalších cílů zmapovat jednu z hlavních migračních tras – v protisměru – cestou z Česka přes Tunisko, Alžírsko, Niger, Mali a Nigérii až do kamerunského Kedjom-Keku (Lidé z lesa). Celou expedici budeme filmovat a po většinu času streamovat. Vznikne tak unikátní dokument o migraci z Afriky do Evropy.

Jedeme do Afriky proto, abychom místním lidem a institucím mohli ukázat technologie, které jim usnadní život. Naučíme je, jak tyto technologie používat, a především nastavíme mechanismus, který nám umožní udržovat dlouhodobý kontakt s jednotlivými komunitami. Dlouhodobá udržitelnost rozšiřování těchto nových přístupů je pro nás zásadní. Soustředit se budeme na zemědělství, konzervaci potravin, získávání energie z obnovitelných zdrojů, ale i na šifrovanou peer-to-peer komunikaci nebo používání kryptoměn jako decentralizovaných platidel.

Staň se součástí naší mise a podpoř náš projekt! Vejdi ven do světa společně s námi!

 

BTC: 3EXTgBP1HC9o8UUZjdfUMcw1B9VPBszo6k
LTC: MCurhxsXNxna2MvoVbuStj1r5hKAbcT6vV

Fotogalerie

 

blog Paralelní Polis

#hcpp má opět vyprodáno! Speciální lístek za 1 BTC čeká na svého majitele!
Dosažení svobody pomocí opt-out. To je letošní #hcpp19!
Hackathon přinesl Písk pro šifrovanou komunikaci s novináři!

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz