DECENTRUCK

statement

Káva pro zdravotníky v první linii!

Už přes 100 dní připravujeme s naší pojízdnou kavárnou Decentruck výběrovou kávu vyčerpaným zdravotníkům v první linii.
8 hodin denně
7 dní v týdnu
Celkem již přes 35 000 káv!
Více informací níže..

Decentruck

“Decentruck” of Paralelní Polis is a multifunctional “crypto-liberation” truck. It promotes digital freedom and spreads the concept of decentralization and crypto-anarchy. The black vehicle is a mobile version of Paralelní Polis that shares the values ​​and ideas of this globally unique project and has ambitions to reach all of Europe and even travel around the world. We aim to educate the general public on cyber-security, the adoption of cryptocurrencies, and sustainable development.

support us!

Paralelní Polis is a “state-free” concept with no state participation, support, funds, grants, or subsidies. Our budget consists of 100% of voluntary and membership contributions and donations from our Donors’ Board. We have successfully covered 45% costs of the Decentruck project. But we are still looking and kindly asking for the rest.

To be able to travel across the whole of Europe; Decentruck needs to be further improved and furnished. It’s not just the roof that we need to reconstruct, but we also need scissor tents, tables, chairs, bean bag chairs, a generator, and most importantly, facilities for the crew – beds, kitchen, restroom, and shower. We appreciate any material or financial support.

Check out our new interior design that is already in production.

BTC: 3EXTgBP1HC9o8UUZjdfUMcw1B9VPBszo6k LTC:MCurhxsXNxna2MvoVbuStj1r5hKAbcT6vV

Káva pro zdravotníky v první linii!

Kavárny zůstávají zavřené a s nimi i tisíce dalších podniků a služeb. Společnost se opět nachází v tvrdém lockdownu. I díky chaotickým vládním opatřením se všechny ukazatelé naší koronakrize každým dnem zhoršují. Očkování se sice zdá být světlem na konci tunelu, ale minimálně v první čtvrtině roku bude očkovaných příliš malé množství, než aby se to pozitivně projevilo v šíření epidemie. Čekají nás tak všechny pěkně krušné týdny.

Paralelní Polis je nezávislý think-tank, provozujeme co-workingový prostor, Institute of Cryptoanarchy, Streaming Studio a podporujeme komunitu soustředěnou kolem páteřních konceptů. Vytváříme prostředí pro svobodnější a na státu nezávislou společnost. Místem pro diskuzi a setkávání je naše holešovická kavárna v Paralelní Polis. Tam mimo jiné připravujeme skvělou výběrovou kávu. A když ji nemůžeme dělat pro Vás, rozhodli jsme, že vyjedeme do českých nemocnic a budeme pomáhat těm nejdůležitějším – našemu zdravotnickému personálu v první linii.

Už na konci listopadu, kdy byl nápor na naše nemocnice největší, jsme připravovali kávu přímo v epicentru boje s koronavirem v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Díky podpoře lidí z celého světa, kteří nám přispěli v kryptoměnách, jsme mohli připravit neuvěřitelných 8 500 porcí výběrové kávy v hodnotě 400 000 Kč a postavit tak zpátky na nohy naše vyčerpané doktory a sestry.

Začátkem roku 2021 jsme díky vaší podpoře v crowdfundingové kampani HitHit vybrali 292 492 Kč a na Bulovku se na 36 dnů vrátili. Po 130kg kávy a více než 1000 litrech mléka vyrazil Decentruck do Oblastní nemocnice Náchod.

V Náchodě jsme díky velkorysé podpoře Alza.cz setrvali celý měsíc a pro vysílené zdravotníky Oblastní nemocnice, která se už na podzim potýkala s nedostatkem lůžek a personálu, jsme připravili přes 10 tisíc káv.

Třetí a poslední destinací naší pojízdné kavárny se stal 23. března severočeský Liberec a to i přes to, že nám na poslední chvíli vypadl partner. Výjezd do Liberce se mohl uskutečnit jen díky pražírně mamacoffee, která nám poskytla zdarma kávu, a holešovické Žabce, která nás obdařila spoustou mléka. Abychom mohli v působení pod libereckým heliportem pokračovat dál, potřebujeme další kávu, mléko, kelímky, ale i finance, na pokrytí nezbytných nákladů.

Chcete-li se stát partnerem této dobročinné akce, ozvěte se nám na decentruck@paralelnipolis.cz. Budeme rádi i za vaše tipy na možné partnery, ať už jednotlivce či subjekty, kteří by naši aktivitu rádi podpořili.

Věříme, že lidé v první linii si zaslouží kvalitu, proto jim nepřipravujeme žádné instantní blafy, ale tu nejlepší kávu v našem Ferrari mezi kávovary od La Marzzocco. Za den jich umíme připravit až 1000. Díky podpoře našich partnerů jsme schopni dostat náklad na jedno kafe k 10 Kč.

 

Decentruck at your event

We are getting ready to begin our journey and boost crypto-adoption, promote cybersecurity, and search for sustainable development. Our black multifunctional truck is mainly an educational project; we apply learning through Experience approach. Decentruck’s mobile café serves specialty coffee with snacks solely made from the ingredients from sustainable agriculture and ethical farming with the exceptional quality you cannot find at regular meetups, workshops, and festivals.

Would you like to have Decentruck at your conference, festival, company, or even a farm?

Choose one of our workshops!

 1. Cryptocurrencies: Basic
  – Introduction to the world of blockchain and cryptocurrencies.
 2. Digital privacy
  – How to protect your communication, your data, and your “move” around the internet
 3. How to setup crypto-company
  – How to have a company accepting cryptocurrencies (accountancy, law, taxes, etc.)
 4. Law of blockchain
  How the Czech law sees the blockchain and cryptocurrencies

Get in touch with us:

decentruck@paralelnipolis.cz

photostory

before it started

 

Maker’s fair 2019 (Prague)

Mystic SK8 Cup 2019 (Prague)

Mighty Sounds 2019 (Tábor)

Hackers Congress Paralelní Polis 2019 (Prague)

Lightning Conference 2019 (Berlin)

CASHFLOW SUMMER 2020 (Náklo)

ChainCamp (Ostrava)

blog Paralelní Polis

Manažer/ka coworkingu Paper Hub v Paralelní Polis
3rd Global Bitcoin Meetup with speakers from 5 countries!
Bitcoin v El Salvadoru

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz