Jak na BTC v Paralelní Polis

Datum: 01. 06. 2017 | Autor: Pavel Ševčík | Kategorie: Kryptoměny

Začínáte s bitcoinem? Bitcoin (BTC) je decentralizovaná internetová měna. Hlavní výhodou jejího používání je jeho decentralizace – nikdo, ani vlády, skupiny či jednotlivci nemohou měnu ovlivňovat, ovládat nebo padělat.

Pro více informací doporučujeme web www.btctip.cz, kde je ke stažení zdarma i e-book Jak na bitcoin krok za krokem. Pokud se s bitcoinem teprve seznamujete, každé poslední úterý v měsíci v 18:30 se koná meetup “Úvod do digitální měny”, kde se seznámíte s teoretickými i praktickými základy (změna konání vyhrazena, aktuální program akcí je na www.facebook.com/vejdiven/events).

Pro běžné užívání bitcoinu je důležité mít bitcoinovou peněženku. Tu si můžete buď stáhnout jako aplikaci do svého chytrého telefonu nebo si pořídit v Bitcoin Coffee, kavárně Paralelní Polis, bitcoinovou kartu.

JAK ZÍSKAT PENĚŽENKU?
a) APLIKACE V CHYTRÉM TELEFONU

Doporučujeme aplikace Mycelium (Android, iOS), Copay (AndroidiOS) či Blockchain (Android, iOS). Po stažení se řiďte instrukcemi v aplikacích pro vytvoření nové peněženky (create/open new wallet) a ideálně si také hned vytvořte zálohu.

b) PAPÍROVÁ BENEFITNÍ KARTA

Papírová Bitcoin peněženka, s kterou můžete pohodlně zaplatit za svou kávu v Bitcoin Coffee. Na přední straně karty s logem Paralelní Polis je pod nápisem RECEIVE vytištěn QR kód s bitcoinovou adresou. Pro rychlejší identifikaci je zobrazen začátek adresy, např. “1HZwk”. Adresa slouží jako unikátní číslo bitcoinového účtu, který je s kartou spojený. Na zadní straně je pod nápisem SEND vytištěn QR kód soukromého klíče, který slouží pro odesílání bitcoinů.

Ptáte se, proč byste měli zkusit tuto kartu? Odpověď je jednoduchá. Na benefitní kartu za každou kávu dostanete speciální nálepku a když budete mít nálepek 6, dostanete od nás kávu zdarma! Na vyžádání benefitní kartu dostanete na baru od baristek zdarma.

ZÁSADY POUŽÍVÁNÍ. Vytvořte si offline zálohu soukromého klíče, např. okopírováním. Chraňte soukromý klíč před zneužitím, svěřujte kartu pouze důvěryhodným osobám a obchodníkům. Neukládejte na kartu vyšší částky.

 

JAK ZÍSKAT BITCOINY?
Jakákoliv nově vytvořená peněženka či zakoupená karta má nulový zůstatek – je tedy třeba ji dobít a bitcoiny na ni poslat. Nejjednodušší cestou jak bitcoiny získat je bitcoinový bankomat v naší kavárně v přízemí či v Institutu Kryptoanarchie ve 2. patře.

Postup: 1) Zvolte váš jazyk a poté Zakoupit bitcoiny. 2) Načtěte QR kód s adresou z vaší aplikace nebo ukažte QR kód na vaší bitcoinové kartě či papírové peněžence. 3) Vložte papírovou hotovost (bankomat nerozměňuje, tj. když vložíte 500 Kč, ale chcete nabít pouze 200 Kč, bankomat si vezme celou částku) a zvolte Zakoupit bitcoiny. Během pár sekund budete mít bitcoiny ve své peněžence. Bitcoinový automat společnosti General Bytes si účtuje za směnu 3% provizi.

 

JAK S BITCOINY ZAPLATIT?
S bitcoiny můžete nyní lehce a rychle platit za služby a zboží po celém světě a to s nulovými či minimálními náklady! Zkuste si to nejdříve u nás v Bitcoin Coffee. Při placení za naši výběrovou kávu či lahodné občerstvení Vám ukážeme QR kód. V případě použití aplikace otevřete svou peněženku a kód naskenujete. Autorizujete zobrazenou částku a v tom okamžiku je účet vyrovnán. Placení na baru bitcoinovou kartou probíhá prostým přiložením karty k platebnímu terminálu. V případě použití papírové peněženky sami naskenujeme soukromý QR kód a vezmeme si potřebnou částku.

Další místa, kde lze platit bitcoinem, najdete na www.coinmap.org – jen v Praze existuje přes 80 míst!

Potřebujete další informace? V případě dotazů ohledně bitcoinu vám v Paralelní Polis rádi poradíme!

PS: JAK NA BITCOINY MIMO PARALELNÍ POLIS?

Bitcony samozřejmě lehce získáte i mimo Paralelní Polis: ať na bitcoinové burze (doporučujeme českou Coinmate.io), nebo směnárně (zkuste Simplecoin.cz) či v jedné z trafik sítě Geco.

 

blog Paralelní Polis

Coworking Paper Hub hledá dvě ruce – obě pravé
Hledáme manažera Institutu kryptoanarchie
Litecoin – Bitcoin Blešák / Flea (Free) Market

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz