Skip to content

Staň se baristou v jediné krypto-only kavárně v Praze

  • by

Paralelní Polis hledá do svého týmu nového kolegu či kolegyni na pozici baristy v klubové kavárně Bitcoin Coffee!

Paralelní Polis je nestátní nezisková organizace, kterou v roce 2014 v pražských Holešovicích založila umělecká aktivistická skupina Ztohoven. Misí Paralelní Polis je poskytovat technologie a vzdělání, které lidé potřebují pro zapojení do nezávislé společnosti a na ochranu individuální svobody. Vizí Paralelní Polis je svět, kde lidé mají možnost odloučit se od státu a žít ve svobodné společnosti.

V současné době jsou pod jednou střechou a jedním brandem Paralelní Polis sdruženy 4 koncepty;

  • klubová kavárna Bitcoin Coffee,
  • sdílený pracovní prostor Paper Hub,
  • Institute of Cryptoanarchy se svým vzdělávacím programem, který je od března 2020 vysílán online ze Stream Studia Paralelní Polis.

 

O naší kavárně

Bitcoin Coffee byla v roce 2014 jediná kavárna ve střední Evropě, která akceptovala výhradně kryptoměny. Paradoxně provoz kavárny nebyl v původním plánu zakladatelů zahrnut, ale potřeba kavárny byla chápána jako důležitý sociální most mezi geeky a širokou veřejností. Záměrem bylo nabídnout návštěvníkovi Paralelní Polis tak skvělou kávu, aby byl ochotný překonat strach z kryptoměn. V současné době je Bitcoin Coffee klubovou kavárnou; její samoobslužný bar slouží výhradně členům Paralelní Polis, zajišťuje catering pro většinu neziskových vzdělávacích i komerčních akcí a je prvním kontaktním místem pro nově příchozí.

 

Koho hledáme

Hledáme samostatného, zodpovědného, organizačně schopného člověka se smyslem pro detail, kterého nebudeme muset k práci motivovat. Pro tvojí práci je nezbytné vstřícné, laskavé a reprezentativní vystupování, neboť budeš první, s kým hosté kavárny, resp. Paralelní Polis přijdou do styku. Budeš je informovat o tom, kdo jsme a co děláme, pomáhat jim s osvojením si krypta, připravovat výběrovou kávu na kávovaru La Marzocco a s mlýnkem Mythos One, dohlížet nad kompletním provozem a bezproblémovým chodem kavárny a s ní spojené recepce a mj. i spravovat náš e-shop s merchandisingem. Dále od Tebe vyžadujeme:

  • Alespoň dvouletou praxi v gastronomickém sektoru (zkušenosti s řízením, provozem a managementem v gastru výhodou),
  • výbornou znalost mluveného českého a anglického jazyka (jiný jazyk výhodou),
  • základní uživatelské znalost při transakcích s kryptoměnami
  • a mírně pokročilé znalosti nástrojů MS Office a Google Apps.

 

Co nabízíme

Paralelní Polis aktuálně vede malý tým mladých progresivních lidí s plochou organizační strukturou, což je výhoda i nevýhoda; každý je odpovědný za svůj koncept a jeho výsledky. To znamená, že si musíš získat nejen důvěru týmu a obhájit svou pozici v něm. Tvým projektem bude kavárna; nabízíme ti práci na ŽL, práci v rámci osmihodinových směn od pondělí do pátku a spolupráci s úžasným provozním a celým týmem Paralelní Polis, od kterého se budeš moci učit a sebevzdělávat se v rámci naší programové linii umění-věda-technologie. Velkou výhodou práce v Paralelní Polis totiž je obrovská koncentrace lidí napříč uměleckými, technologickými a vědními obory, kteří jsou s velkou pravděpodobností v něčem mnohem lepší než ty; z těchto zdrojů ty můžeš čerpat a neustále se rozvíjet.

 

Neváhej nás kontaktovat

Svůj profesní životopis, prosím, zašlete na spolek@paralelnípolis.cz. Pokud budou Vaše zkušenosti a Váš profil odpovídat dané pozici, ozveme se Vám nejpozději do 14 dnů. Děkujeme a těšíme se na případnou spolupráci!