Skip to content

Paper Hub: Léto s digitálními nomády

V létě jsme měli tu čest přivítat v Paper Hubu několik nových tváří z řad digitálních nomádů – freelancerů pracujících ze všech koutů světa. U té příležitosti jsme je rovnou vyzpovídali, abychom získali zajímavý feedback a srovnání s ostatními coworkingy v kontextu mezinárodního prostředí.

Se svými dojmy z naší papírové kanceláře se s námi podělily 3 členky – Nkoli, Lisa a Gili. Každá z jiného oboru podnikání a s různými zkušenostmi s bitcoinovou měnou. A co je do Paper Hubu přilákalo? Jednoznačně designově zajímavý prostor a koncept postavený pouze na přijímání kryptoměn. Pozitivně hodnotí také neformální a přátelskou atmosféru, která v coworkingu panuje. Ve srovnání se zahraničními sdílenými kancelářemi vidí prostor pro zlepšení především v kvalitnějším a pohodlnějším vybavení a prodloužení otevírací doby, protože digitální nomádi často pracují pro firmy z různých časových pásem.

Kromě toho nás zajímalo, jaké mají dosavadní zkušenosti s bitcoiny a co je vlastně motivovalo k jejich používání. Pro Gili Gershonok, marketingovou specialistku, se jednalo o trochu bláznivý experiment, ze kterého se nakonec vyklubalo 100 % fungování pouze na kryptoměnách. Kromě experimentování chtěla ale dle svých slov také plně převzít kontrolu nad svými financemi a nespoléhat se slepě na rozhodnutí bank a finančních institucí. O jejích inspirativních zkušenostech s bitcoinem se můžete dozvědět více i v tomto záznamu z Bitcoin meetupu Being digital crypto-nomad nebo v jejím článku I switched everything to-bitcoin, what happened next may not surprise you.

Editorka Nkoli Ukpabi začala používat bitcoin jako výhodnou alternativu k převodům peněz z Koreje do USA, pro které banky používají vysoké poplatky. Bitcoin jí tak pomohl snížit náklady spojené s finančními toky napříč světem. Ve srovnání s ostatními kouty světa se Nkoli v České republice líbí především silná komunita příznivců a uživatelů kryptoměn, s čímž se na svých cestách zatím ještě nesetkala. A to ani v tak technicky založených zemích, jakými jsou Japonsko nebo Korea.

Koučka Lisa Vunk získala první zkušenosti s bitcoinem v coworkingovém centru na Bali, kde žije a pracuje podstatnou část roku. Bitcoinová měna je pro ni zajímavým řešením především během cestování, kdy již nemusí řešit směnu do místních měn.

Za tým Paper Hub děkujeme našim digitálním nomádkám za návštěvu Paralelní Polis a přejeme spoustu dalších úspěchů a příjemných zážitků na cestách!