Skip to content

PAPER HUB Co nás čeká (a neminulo)?

Milí členové a příznivci,
začátek nového roku je vždy příležitostí bilancovat uplynulé (ne)úspěchy a vzhlédnout k novým projektům a výzvám. Co nás za rok fungování potkalo?
Listopad 2014 až květen 2015: Paralelní Polis otevírá coworkingové patro a protože nemá na pořádný kancelářský nábytek, vybírá papírový. Pro svého kojence mazaně volí jméno Paper Hub. Všechny další informace a fotky o vývoji Hubu z doby mezi prosincem a květnem jsou zakryty rouškou tajemství… (nebo chytly od svíčky).
 
Červen 2015: Přijímáme Community Managerku, která má Hubu nastavit příslovečný prs a vypiplat z něj pořádné batole. Jako zátěžový test ji čeká moderování Večera bizarního porna. Po 3 hodinách pocení v koženém obleku s bičíkem v ruce zjišťuje, že místo náborové akce do coworkingu vysvětluje před narvaným sálem, že v celém domě plném hackerů a ajťáků není nikdo schopný zapojit projektor a pustit porno.
Léto 2015: Jen na papíru fungovat nemůžeme. Zakládáme české i anglické webové stránky
a socializujeme, co to dá: #paperhub najdete na Facebooku, TwitteruInstagramu, Google+ a LinkedIN. Členové #paperhubsters mohou sdílet rychlé informace také přes FB skupinu.
Horké dny lákají k práci na stinné terase, takže zvelebujeme naši “open air kancelář”: lafabrická džungle se rozrůstá o záhon rajčat, bylinek a stolní gril. Členové si zde užívají nejen příjemné místo pro práci, ale také luxusní francouzskou snídani či řecký aperitif.
Organizujeme první Den coworkingu zdarma a s překvapením zjišťujeme, že místo coworkingové okurkové sezóny nás čeká pěkný pracovní zápřah!
Potvrzujeme pověst Hubu jako místo pro kreativní práci: s 3D laboratoří Makers Lab domlouváme pro členy úvodní kurzy 3D tisku zdarma.
 
Podzim 2015: Paper Hub získává vzrůstající pozornost nejen freelancerů, ale také odborné veřejnosti. Je nominován do soutěže Central European Startup Awards v kategorii Best Coworking Space 2015 a dostává se mezi finalisty jako jediný český coworking!
Ve stejnou dobu dostáváme pozvání se zúčastnit soutěže CBRE Zasedačka roku, jež si klade za cíl ukázat nejzajímavější pracovní prostředí firem v ČR. Jsme potěšeni zprávou, že odborná porota v čele s architektkou Evou Jiřičnou vybrala z 81 přihlášených firem Paper Hub do finále, a těšíme se na vyhlášení výsledků v únoru 2016. Soutěž je otevřena do 31. ledna i pro hlasování veřejnosti a my budeme rádi za tvůj hlas: www.kancelarsnu.cz/hlasujte-soutez-cbre-zasedacka-roku-2015/.
Ve spolupráci s networkingovým matadorem Stevenem Lordem a jeho Business Ethos spouštíme program výživných bussines snídaní pro členy Hubu i zájemce z řad veřejnosti (foto 1 a foto 2). Kromě naplnění žaludku vynikající snídaní a adresáře pracovními kontakty nabízíme i odlehčení hlavy a posílení těla: cvičitelka Zuzana Martáková v Hubu dává pravidelné hodiny jógy, jež jsou jedinými sportovními lekcemi za bitcoiny v ČR. V listopadu organizujeme další Den coworkingu zdarma a překonáváme hranici 40 aktivních členů!
Zima 2015: První narozeniny Hubu jsme řádně oslavili a protancovali a se členy se před Vánoci rozloučili aperitivem ve španělském stylu.
Nový rok startujeme překonáním “náborového rekordu” (7 členských smluv uzavřených v jednom dni!) a příjemným členským dárkem: zlevněnou kávou v Bitcoin Coffee při používání naší bitcoinové karty.
Testujeme nyní interní systém pro evidenci členských profilů a plateb, jenž vyvíjí Hackerspace Paralelní Polis. Výrazně zjednoduší tobě i nám kontrolu členství a zefektivní zasílání bitcoinových příspěvků a fakturaci.
A co dál? Další bonusy jako častější členské akce a školení / workshopy jsou v plánu a čeká nás také vylepšení prostoru Hubu (vymalování, zřízení chillout zóny a stěny se zamykatelnými skříňkami). Sami jsme zvědaví, kam roční Paper Hub zavedou první krůčky. Coworkingový prostor tvoří jeho komunita – řekněte nám, co se vám v Hubu líbí nebo chybí, jaké máte nápady?
Děkujeme za přízeň a přejeme úspěšný rok!
Iva
Paper Hub Angel

Leave a Reply