Skip to content

Karta Paralelní Polis

img_20161018_175813

citat04-659x108


Bezkontaktní karta Paralelní Polis

Funguje jako bezkontaktní bitcoinová peněženka. Kartu je možné zakoupit osobně na baru v Bitcoin Coffee za bitcoiny, ale díky našemu bitcoinovému bankomatu také za hotovost. Členové Paper Hub mají kartu v rámci členství coworkingu zdarma.

Jak karta funguje?

Na přední straně karty s logem Paralelní Polis je vytištěn QR kód s bitcoinovou adresou. Pro rychlejší identifikaci je zobrazen začátek adresy, např. “1HZwk”. Adresa slouží jako unikátní číslo bitcoinového účtu, který je s kartou spojený. Na zadní straně je QR kód soukromého klíče, který slouží pro odesílání bitcoinů. Soukromý klíč je také nahrán na čip karty, což umožňuje bezkontaktní použití karty.

Bitcoiny na kartu pořídíte za hotovost nejjednodušeji v našem Bitcoin Coffee. Při nákupu vás náš bitcoinmat vyzve k načtení QR kódu s bitcoinovou adresou. Placení na baru probíhá prostým přiložením karty k platebnímu terminálu. Bitcoiny můžete z karty odeslat po načtení soukromého klíče, např. pomocí mobilní peněženky Mycelium. V případě jakýchkoli dotazů vám na baru rádi poradíme.

bila-opravena-pro-web-659x205


Benefitní karta Paralelní Polis

je papírová Bitcoin peněženka, s kterou můžete pohodlně zaplatit za svou kávu v Bitcoin Coffee. Hlavní rozdíl oproti bezkontaktní kartě je ten, že benefitní karta v sobě neobsahuje bezkontaktní technologii, jako je například RFID čip. Pro benefitní kartu platí stejná pravidla a zásady používání jako pro Bezkontaktní kartu. Ptáte se, proč byste měli zkusit tuto kartu? Odpověď je jednoduchá. Na benefitní kartu za každou kávu dostanete speciální nálepku a když budete mít nálepek 6, dostanete od nás kávu zdarma!

Jak karta funguje?

Na přední straně karty s logem Paralelní Polis je pod nápisem RECEIVE vytištěn QR kód s bitcoinovou adresou. Pro rychlejší identifikaci je zobrazen začátek adresy, např. “1HZwk”. Adresa slouží jako unikátní číslo bitcoinového účtu, který je s kartou spojený. Na zadní straně je pod nápisem SEND vytištěn QR kód soukromého klíče, který slouží pro odesílání bitcoinů.

0001    0002


Zásady používání

Vytvořte si zálohu karty. Doporučujeme kartu zálohovat vytvořením kopie soukromého klíče. Při ztrátě karty je možné použít papírovou kopii a mobilní peněženku Mycelium k rychlému přesunu bitcoinů.

Kartu nesvěřujte nedůvěryhodným osobám. Soukromý klíč umožňuje disponovat s bitcoiny na kartě, proto dbejte optické bezpečnosti a kartu svěřujte jen důvěryhodným osobám a obchodníkům. Zásady bezpečnosti jsou v tomto případě stejné jako u běžné bezkontaktní karty.

Na kartě uchovávejte pouze běžné čátky. Karta neobsahuje žádné zabezpěčující prvky. Pokud budete na kartě držet méně než 500 Kč, riziko finanční ztráty je stejné jako u běžných karet, které umožňují útratu bez zadání PIN.

Pro vyšší částky použijte chytrý telefon nebo TREZOR. Doporučujeme použít mobilní peněženku Mycelium pro iPhone i Android. Pro dlouhodobé držení vysokých částek slouží fyzická peneženka TREZOR, která jako první na světě zpřístupnila nejvyšší zabezpečení i netechnickým uživatelům.


citat-bitcoin-01-659x100

Umělecká skupina Ztohoven plánuje své ideje, které stály za jejími dřívějšími diverzními akcemi, představit široké veřejnosti. Za tím účelem skupina proslulá uměleckými intervencemi, které dokázaly mnoho lidí pobavit, ale politiky a úředníky často také naštvat, založila Institut kryptoanarchie. V pražské Dělnické ulici otevřela 9. října jeho sídlo nazvané Paralelní polis, ve kterém chce lidem ukazovat, jak je možné žít nezávisle na státních strukturách. První akcí v domě v Dělnické ulici je třídenní hackerský kongres, na který přijedou zástupci komunity z celého světa. Ústředním tématem projektu i kongresu jsou elektronické měny typu bitcoin jako nástroje svobodného obchodu omezující státní kontrolu ekonomických vztahů.