Skip to content

Káva pro zdravotníky v první linii!

  • by

Kavárny zůstávají zavřené a s nimi i tisíce dalších podniků a služeb. Společnost se opět nachází v tvrdém lockdownu. I díky chaotickým vládním opatřením se všechny ukazatelé naší koronakrize každým dnem zhoršují. Očkování se sice zdá být světlem na konci tunelu, ale minimálně v první čtvrtině roku bude očkovaných příliš malé množství, než aby se to pozitivně projevilo v šíření epidemie. Čekají nás tak všechny pěkně krušné týdny.

Paralelní Polis je nezávislý think-tank, provozujeme co-workingový prostor, Institute of Cryptoanarchy, Streaming Studio a podporujeme komunitu soustředěnou kolem páteřních konceptů. Vytváříme prostředí pro svobodnější a na státu nezávislou společnost. Místem pro diskuzi a setkávání je naše holešovická kavárna v Paralelní Polis. Tam mimo jiné připravujeme skvělou výběrovou kávu. A když ji nemůžeme dělat pro Vás, rozhodli jsme, že vyjedeme do českých nemocnic a budeme pomáhat těm nejdůležitějším – našemu zdravotnickému personálu v první linii.

Už na konci listopadu, kdy byl nápor na naše nemocnice největší, jsme připravovali kávu přímo v epicentru boje s koronavirem v pražské Fakultní nemocnici Bulovka. Díky podpoře lidí z celého světa, kteří nám přispěli v kryptoměnách, jsme mohli připravit neuvěřitelných 8 500 porcí výběrové kávy v hodnotě 400 000 Kč a postavit tak zpátky na nohy naše vyčerpané doktory a sestry.

Začátkem roku 2021 jsme díky vaší podpoře v crowdfundingové kampani HitHit vybrali 292 492 Kč a na Bulovku se na 36 dnů vrátili. Po 130kg kávy a více než 1000 litrech mléka vyrazil Decentruck do Oblastní nemocnice Náchod.

V Náchodě jsme díky velkorysé podpoře Alza.cz setrvali celý měsíc a pro vysílené zdravotníky Oblastní nemocnice, která se už na podzim potýkala s nedostatkem lůžek a personálu, jsme připravili přes 10 tisíc káv.

Třetí a poslední destinací naší pojízdné kavárny se stal 23. března severočeský Liberec a to i přes to, že nám na poslední chvíli vypadl partner. Výjezd do Liberce se mohl uskutečnit jen díky pražírně mamacoffee, která nám poskytla zdarma kávu, a holešovické Žabce, která nás obdařila spoustou mléka. Abychom mohli v působení pod libereckým heliportem pokračovat dál, potřebujeme další kávu, mléko, kelímky, ale i finance, na pokrytí nezbytných nákladů.

Chcete-li se stát partnerem této dobročinné akce, ozvěte se nám na decentruck@paralelnipolis.cz. Budeme rádi i za vaše tipy na možné partnery, ať už jednotlivce či subjekty, kteří by naši aktivitu rádi podpořili.

Věříme, že lidé v první linii si zaslouží kvalitu, proto jim nepřipravujeme žádné instantní blafy, ale tu nejlepší kávu v našem Ferrari mezi kávovary od La Marzzocco. Za den jich umíme připravit až 1000. Díky podpoře našich partnerů jsme schopni dostat náklad na jedno kafe k 10 Kč.