Skip to content

AI Hub

  • by

Paralelní Polis spustila 1. února projekt AI Hub, jehož fyzický prostor osídlili pAIoneers, tým mladých technologický nadšenců. V čele pAIoneers stojí Sara Polak, které vystudovala archeologii a kognitivní evoluční antropologii na univerzitě v Oxfordu, sedm let pracovala v anglických i amerických startupových tech-projektech a sama sebe označuje za archeoložku v AI.

Umělá inteligence. Je to hoax, nabubřelé PR, nebo další krok v evoluci lidstva?

pAIoneers se přiklání k tomu poslednímu. AI se ale potýká s velkou mírou mystifikace a většina lidí jí nerozumí. Ani vědci se neshodnou na tom, co přesně může AI lidstvu přinést a jaký vliv bude mít na vývoj společnosti. Výzkum je rozdrolený napříč obory a tradiční průmysl ani instituce nedokáží s vývojem držet krok.

V pAIoneers tohle chceme změnit. Chceme vytvořit multioborovou hernu pro lidi, kteří chtějí technologie s reálným pozitivním dopadem na lidské životy, ne jen marketingová hesla.

Naše činnost se sice točí kolem umělé intelligence, nehodláme ji ale uctívat. AI vnímáme jako nástroj, který stejně jako pazourek, tiskařský lis nebo parní stroj, může významně ovlivnit vývoj lidstva, pakliže se použije správně.

Takže ať už jsi filozof, vědec, skaut, kuchař, nebo hardcore hacker, u nás najdeš dveře a mysli otevřené. Stačí dodržet naše dvě pravidla: nekrást nápady a nedělat prázdný PR technologiím pro rychlé zbohatnutí.

Novinkami ze světa AI vás budeme pravidelně zásobovat v našich newsletterech a na sociálních sítích obou projektů.