Skip to content

ECHOFLUXX 15

6. – 9. května 2015: Paralelní Polis – Dělnická 43 – PRAHA 7, volný vstup (English)

http://m.ustream.tv/channel/echofluxx-festival

Mezinárodní festival nových médií, umění a experimentální hudby  Echofluxx 15, se bude konat 6. – 9. května. Oproti předchozím ročníkům v Trafačce se festival letos koná v prostoru Paralelní Polis v pražských Holešovicích. Letošní pátý ročník pod uměleckým vedením Dana Senna, hlavního organizátora festivalu, představí nová média, umění hudební improvizace, experimentální hudbu a tanec. Mezi letošní hosty patří řada umělců z celého světa včetně Austrálie, Spojených států, Polska, Anglie a České republiky. Všechna představení jsou bezplatně přístupná veřejnosti.

Festival zahájí ve středu 6. května v 8 hodin večer v Paralelním Polis představení Boba Ostertaga (San Francisco). Bob je významný skladatel, experimentátor, novinář, aktivista a historik, jehož mnohovrstevnaté dílo nelze jednoduše zařadit, ale musí se zažít naživo.  Večer zakončí Phill Niblock (New York), významný americký skladatel, filmař, ředitel nadace pro avantgardní hudbu s názvem Experimental Intermedia. Patří ke klíčovým osobnostem elektronického minimalismu, který se detailně zabývá zkoumání samotného zvuku a jeho kvalit.

Exofluxx 15 vznikl za podpory nadace Agosto, Paralelní Polis a za pomoci dobrovolníků a z celého světa. Více o programu a vystupujících umělcích na ECHOFLUXX.ORG