Skip to content

Dosažení svobody pomocí opt-out. To je letošní #hcpp19!

Paralelní Polis tento rok organizuje už 6.ročník Hackers Congress Paralelní Polis. Každý rok tým #hcpp19 úspěšně zve do Prahy velká jména a opinion leadery z rozličných oblastí jako je kryptoanarchie, hackerství, sdílená ekonomika, liberalismus nebo kryptoměny. Tento rok je hlavním tématem opt-out. Termín opt-out označuje mechanismus pomocí kterého se může jednotlivec mohou vyhnout přijímání nevyžádaných informací o produktech nebo službách. Na kongres, který začíná už 4. října 2019, potvrdili účast řečníci jako jsou Peter Todd, David Chaum, Smuggler nebo Frank Braun.

Globální cenzura svobody slova, radikální regulace na internetu nebo zoufalství z nemožné změny politickéhou systém, který se ubírá špatným směrem. Tato fakta vedou k hledání technologických řešení,  která mohou vést k odhlášení od existujícího systému a vybudování nového paralelního systému. Kongres se bude konat od 4. do 6. října v Praze v budovách Paralelní Polis (Dělnická 43) a La Fabrika (Komunardů 1001/30.  Od konání prvního #hcpp19 v roce 2014 se na kongresu pravidelně schází komunity hackerů, milovníků svobody, technologických nadšenců nebo umělců. Tým kongresu si každý rok dává záležet při výběru tématu, které musí být aktuální a silné. Tématem loňského kongresu byl New Order. K tématu promluvil například proslulý filozof Nassim Taleb, panamský bojovník za soukromí Adolfo Linares nebo bitcoinový vývojář Jimmy Song a poslední lístek se tradičně prodal za 1 bitcoin. 

“Odhlášení z jakéhokoli systému a z jakéhokoli důvodu začíná pochopením toho, jak věci reálně fungují. Jsem nadšený, že letos přinášíme opravdovou tématickou rozmanitost. Našimi tradičními řečníky jsou extrémisté v oblasti digitálního soukromí, kryptoměnoví geekové, bojovníci za svobodu. Letos jsme se rozhodli přizvat také ekonomy, sociology nebo umělce. Vznikl tak docela jedinečný mix, který nikde jinde nezískáte,” říká Tomáš Kolman, hlavní koordinátor kongresu. 

Tento rok se tým #hcpp19 rozhodl oslovit také globální komunitu a otevřel nově také výzvu k účasti. Lhůta pro předložení vlastních návrhů jako vystupující je 15. srpna 2019. Program začíná v pátek 4. října ve 13:00 a končí v neděli 6. října v 18:00. Místo bude otevřeno každý den kongresu od 9:00. Oficiálním jazykem je angličtina. Chcete-li získat více informací o kongresu nebo zakoupit vstupenky, navštivte webovou stránku #hcpp19 nebo oficiální twitterový účet události.