Skip to content

Coworking Paper Hub získal Cenu veřejnosti v soutěži Zasedačka roku 2015!

Ano, ten prostor, který otevřel v listopadu 2014 a protože zakladatelé Paralelní Polis neměli na pořádný kancelářský nábytek, vybrali z nouze papírový a mazaně mu dali jméno Paper Hub.

Když nás organizátoři Zasedačky roku lákali v létě 2015 k účasti v této prestižní soutěži o nejatraktivnější pracovní prostředí v České republice, s úsměvem jsme odpovídali “možná, jednou… kdyžtak se ozveme”. Paper Hub měl v té době čerstvou a vykulenou managerku, která víc řešila matrixový shluk nečitelných kódů v bitcoinovém účetnictví a upadlé kliky na dveřích než účast v soutěži, kam se hlásí desítky vystajlovaných a designem nabitých firem… nakonec jsme ale chytli příležitost za pačesy a přihlášku jsme za pět minut dvanáct poslali.

Na podzim vyhlásila porota 33 finalistů z 81 zúčastněných firem a náš Hub mezi nimi – tehdy jsme pochopili, že jde do tuhého. Opřeli jsme se do práce, spravili kliky, zapracovali na bitcoinové osvětě a s úžasem vítali stále nové nadšené coworkery.

25. února 2016 jsme pak seděli v nabitém hi-tech sále Microsoftu a s každou vyhlašovanou cenou odborné poroty (jež vybrala opravdu vymazlené kanceláře!), si jen říkali “co tady proboha děláme… ale co, vlastně to byl jen takový hec, zkouška a není důležité vyhrát, ale zúčastnit se”. A pak to oznámili. Ve veřejném hlasování porážíme zbylých 80 firem a vyhráváme Cenu veřejnosti?!

Tři týdny po vyhlášení se vzpamatováváme ze šoku a můžeme jen konstatovat: nyní, rok a čtvrt po otevření, Paper Hub jede a spolu s úžasným týmem zajišťujícím provoz kavárny, 3D tiskové laboratoře, hackerspace a bohatý program akcí se nám daří budovat paralelní místo pro svobodnou práci, vzdělávání, tvorbu i setkávání. Někdo by mohl náš interiér považovat za sklad kartonu, někdo by mohl říci, že jedině hackeři z Paralelní Polis mohli napadnout online hlasování a zajistit výhru…

My ale víme, že hlas veřejnosti nehodnotil voštinový nábytek (jakkoliv je flexibilní, ekologický a designově neotřelý) ani doplňky vytištěné na 3D tiskárně. Paper Hub a celá Paralelní Polis je především o komunitě: vystavěli jsme náš čtyřpatrový prostor jako jednotlivci svými vlastními silami a zdroji, stejně tak jednotlivci aka široká veřejnost vyjádřila své sympatie tím, že nás vybrala v tak silné konkurenci.

S výhrou nejsou spojeny žádné odměny, ale uznání ze strany profíků, kteří nás do soutěže nalákali a poslali až do finále, a rozšíření našeho jména a konceptu do médií nás jistě těší. Nelitujeme, že jsme nezískali ani jednu z cen odborné poroty – pozitivní hlas veřejnosti je pro nás tou nejcennější satisfakcí. Nejvíc si považujeme návštěvníků, kteří do Hubu či Polis přijdou “protože jim někdo doporučil, že je to tu dobrý”. To žádnou reklamou nenahradíte.

Jsme rádi, že oslovujeme stále širší komunitu. Nechceme usnout na vavřínech, ale nadále vylepšovat vzhled a funkčnost prostoru, nabídku akcí a služeb, zjednodušovat přístup k bitcoinu, přinášet nová témata a vyvolávat diskuze.

Děkujeme vám všem, kteří nám pomáháte a v našem hledání paralelní společnosti nás posunujete dále!

http://www.forbes.cz/podivejte-se-tohle-jsou-nejlepsi-ceske-kancelare-roku-2015/

http://www.zasedackaroku.cz/

http://paperhub.cz/

Leave a Reply