Skip to content

Chcete po nějaké době report z Paralelní Polis? Tak tentokrát o našem YouTube kanálu. 

  • by

Náš YT kanál byl celá léta taková přehlížená Popelka. Využívali jsme ho spíš jako skladiště a veškerou komunikaci jsme směrovali na online FB. Bylo to především proto, že našich několik expertů přes sociály nás přesvědčilo, ať míříme na followery, které už máme, a to že jich na FB nemáme málo, čehož si vážíme. S čím dál větším diktátem ze strany FB jsme už před Covidem začali přemýšlet o migraci jinam, jenže lidi jsou bohužel na mainstreamových sociálech a my chceme dělat program především pro širokou veřejnost. Paralelní Polis nevznikla proto, aby oslovovala oslovené, ale co nejvíce šířila myšlenky digitální svobody a emancipace na institucionálních autoritách.

 

Pokud sledujete náš vývoj od počátku, můžete sledovat i kvalitu přenosu. Nejdříve jsme pořádali meetupy bez záznamu, ale okolí nás tlačilo k přenosům. Naším cílem bylo fyzické setkávání s nenucenou formou krypto reálně používat na denní bázi. První přenosy na YT probíhaly primitivně z mobilu na stativu, a protože nedocházelo k dobrovolným finančním příspěvkům, neměli jsme dost prostředků na osvětlení, kamery či zvuk. Trend Youtuberství sebou přinesl velké nároky na kvalitu obsahu a formy, ale především osobní zanícenosti do toho být Youtuberem, čehož se nikdo v Paralelní Polis nechtěl ujmout. I přesto jsme začali stavět Youtube studio a přes nesmělé pokusy jsme se prokousali až do první covidové vlny, kdy jsme rozmanitý program vysílali takřka každý den. Tato zkušenost nám obrovsky pomohla ujasnit si, co za formát vysílání chceme a co jsme schopni zvládnout.

 

Současný vysílací program Paralelní Polis vlastně kopíruje původní programové schéma fyzických meetupů, tedy umění – věda – technologie, s programovou nadstavbou pro pokročilé uživatele bitcoinu, vycházející z tradičních bitcoinových meetupů. V době, kdy na ostatních YT kanálech recyklují Youtubeři pořád dokola stejná témata a osobnosti, my jsme se rozhodli nedělat clickbaitový obsah opřený o věštění ze svíčkových grafů, ale rozebírat věci do hloubky. Dohoda s Josefem Tětkem přišla ráz na ráz a vy máte možnost už několik týdnů cestovat v čase aby jste pochopili, proč bitcoin prostě musel vzniknout a jaké způsobuje změny v chápání ekonomiky.

 

Již tradičně a postupně zvěřejňujeme záznamy z posledního ročníku našeho Hackers Congressu, na kterém se každoročně scházejí speakeři z celého světa. Tato unikátní přehlídka je o to vzácnější, že se kongres i v loňském roce konal fyzicky, což zpětně chápeme jako malý zázrak. Díky tomu můžete speakery vidět tak kvalitně, jak jste na to byli zvyklí každý rok. Sara Polak nás už přes dva měsíce provází světem AI. Vysvětluje nám proč a kde všude se s AI setkáváme, aniž bychom si to uvědomovali. Nu a konečně Sodomák připravil sérii přednášek, na kterou jsme dlouho čekali. Program Digitální Sebeobrana je programově samotným základem Paralelní Polis. Bez poučeného chování, tedy jak bezpečně používat technologie, si nelze zachovat digitální svobodu. Sodomák nás trpělivě, krok po kroku, provází tím, jak si zabezpečit komunikaci, jak bezpečně ukládat svá data, tedy jak se chovat, abychom ideálně nemuseli vůbec řešit následky možného útoku, ať už tím útočníkem bude kdokoliv.

 

Pokud se Vám náš nový program líbí, nejvíce nám pomůžete tím, že kliknete na subscribe a dáte pod naše videa like. Jestli získáme zajímavá čísla sledujících, můžeme na program oslovit partnery a my se budeme moci trochu více nadechnout, ale hlavně zkvalitňovat naši práci. 

 

Takže díky a teď jdi na náš YouTube a zaškrtni subscribe a zvoneček.


Roman Týc