Skip to content

3/2022

Novinky z Paralelní Polis

Příští měsíc nás čekají v Paper Hubu ale i v celé Polis změny. První velká změna se týká přímo našeho týmu, protože nás opouští Michael a Karolína. Agendu za Hub na sebe dočasně převezme Katka, kterou všichni už určitě znáte.

Novou nepřehlédnutelnou tváří Polis se stane Artur, který bude tím prvním, s kým se po vstupu do Polis uvidíte a také vám rád připraví skvělou kávu. Artur bude mít na starosti Bitcoin Coffee a pronájem prostor. Vše ostatní můžete řešit s Katkou.

Solana Hacker House

Rádi bychom Vás informovali, že od úterý 1. března do soboty 5. března bude Paralelní Polis hostit přes 250 účastníků Solana Hacker House World Tour. Toto šestitýdenní světové hackathonové turné pořádá Solana Foundation ve spolupráci se Solana Lab Engineers a svými partnery (Metaplex, Zeta Markets, Neon Labs, Serum, Bonfida, Genesys Block a Rockaway). Turné odstartovalo na začátku února 2022 v Los Angeles, pokračovalo přes Singapore, Dubai, Hong Kong a bude zakončeno posledním šestidenním hackathonem v pražské Paralelní Polis.

Pro účel této akce jsme se propojili s divadlem La Fabrika, kde bude i hlavní workspace. Z prostor Paralelní Polis bude využívána kavárna a Institute of Cryptoanarchy. V Institutu poběží doprovodný, převážně vzdělávací a networkingový program na téma DeFi, NFTs a Solana ecosystem, kavárna bude sloužit jako registrační point a meetspace, zároveň nijak nebude narušen její provoz jakožto klubové kavárny.

Solana Hackathon by nijak neměla omezit Vaše pohodlí a potřeby při práci v Paper Hubu, tam je účastníkům hackathonu vstup zakázán. Pokud se chcete vyhnout zvýšenému hluku a zbloudilcům, doporučujeme si zavírat dveře, pokud se chcete vyhnout zvýšené koncentraci lidí v Paralelní Polis, po dobu 1 týdne Vám nabízíme oddělené tiché pracovní prostředí v prostorách Hubu 24/7, do jehož oken koukáte z terasy Paper Hubu.

Pokud máte zájem o práci v Hubu 24/7, jakýmkoli způsobem se zúčastnit Solana Hackathonu, nebo se chcete jen dozvědět víc, dejte nám se vědět na hub@paralelnipolis.cz.

Duct Tape Production

V průběhu roku máme v plánu mnoho akcí, které vás mohou zaujmout a kde budete mít možnost potkat mnoho zajímavých lidí pro vaše podnikání, či navážete nové možnosti k získávání zakázek nebo naleznete nové podnikatelské příležitosti. Akce vznikají pod hlavičkou Duct Tape Production, naší “dceřiné” eventovky, kterou vede Dan Ligocký. Těšit se můžete na Pizza Day (5/22), ETHPrague (6/22), HAIPP – Honest AI at Paralelní Polis (9/22) a v říjnu již tradičně na Hackers Congress Paralelní Polis.

Paralelní Polis vysílá do světa!

Od ledna 2022 jsme spustili YouTube kanál Parallel Polis, na kterém budeme vysíláme v angličtině. Cílem je nejen vydávání videí s hosty z ČR, ale zároveň poskytnutí platformy pro kohokoliv z celého světa a nabídnutí prostoru pro společné šíření myšlenek Paralelní Polis.
V tuto chvíli vysíláme dvakrát týdně – vědecký pořad Scitalks a technologický přehled Na Hraně chaosu se Sarou Polak. Od soboty 12. 2. začínáme vysílat také Sara’s Atlas Obscura – encyklopedický přehled historie o všem a ničem z pohledu vědkyně.
Plánujete natáčet vlastní pořad či podcast? Naše studio vám poskytne plnou technickou podporu a profesionální tým za zvýhodněnou cenu, stejně jako multifunkční sál či zasedačky. Neváhejte nás oslovit!

Future Friendly Food

Záleží vám na tom, čím plníte žaludek sobě a své rodině? Chcete dostávat pravidelně každý týden dodávku kvalitních potravin pouze z ověřených zdrojů? U nás se o to stará Martin Mikeš se svým jedinečný projektem Future Friendly Food. V nabídce má hovězí, vepřové, drůbeží maso, mléko, máslo, sýry či vejce z volných chovů. Ovoce a zeleninu z farem, kde dbají na minimalizaci negativních dopadů na životní prostředí a lidské zdraví, a zároveň na maximalizaci efektivity, chuti a výživnosti.

Martina můžete kontaktovat na martin.mikes@gmail.com.