Skip to content

Arbolet.cz – jak to s nimi je?

Ptáte se nás, jak je to se službou arbolet.cz, před kterou varuje bitcoinová směnárna SimpleCoin. Rozhodli jsme se zveřejnit výzvu SimpleCoinu na našich stránkách. Chceme upozornit na fakt, že se kolem arbolet.cz vyskytují nejasnosti a podezřelé okolnosti. Arbolet.cz je zcela anonymní a jeho majitelé zůstávají skryti. Na otázku proč odpovídají otázkou: Chcete snad naše pasy? Na jejich webu nenajdete žádná jména, žádné telefonní číslo. Členství funguje pouze na bázi pozvánek od stávajících členů. Ve svém prohlášení proti SimpleCoinu přiznávají, že SimpleCoinu zpočátku “trochu lhali”. Obrázek si tedy udělejte sami.

Varování před arbolet.cz

Společnost Simple Coin s.r.o. se zásadně distancuje od služby arbolet.cz a prohlašuje, že s arbolet.cz nikterak nespolupracuje. Simple Coin s.r.o. nemá žádnou dohodu o poskytování platebních služeb této stránce, přestože to arbolet.cz na svých stránkách o nás tvrdí.

arbolet.cz působí zcela anonymně a vzhledem k povaze bitcoinu tak může kdykoli zastavit výplaty a uložené prostředky zcizit bez rizika odhalení. Na stránkách arbolet nenaleznete, kde sídlí a kdo stránky provozuje.

Několikrát jsme vyzvali arbolet.cz k identifikaci, ale zásadně ji omítají. Zárověn jsme vyzvali arbolet.cz aby odkaz na naši službu ze svých stránek odebral.

Dle veřejných informací uložených v bitcoinové síti (blockchain) arbolet.cz nashromážděné bitcoiny od zákazníků, kteří si nakoupili bitcoiny přes naši společnost udržuje ve své peněžence, nijak s nimi nepohybuje a prostředky nezhodnocuje. Proto není možné, aby dlouhodobě dostál svým slibům o zhodnocování. K vyplácení zisků s největší pravděpodobností používá vklady jiných uživatelů, a proto jsme přesvědčeni, že se jedná o podvod podle Ponzi schématu (také nazýváno letadlo).

Simplecoin doporučuje všem svým zákazníkům, aby své prostředky do arbolet.cz neposílali a aby své prostředky z arbolet.cz včas vybrali, neboť riziko, že budou odcizeny je velmi vysoké.

http://www.epravo.cz/top/clanky/pyramidove-programy-a-ponziho-schemata-v-ceskem-pravu-86517.html

Leave a Reply