Skip to content

Workshops – Hackers kongress 2014

Kryptoparty-security  – sobota 13:00 -14:30

Tomáš Zaťko, Tomáš Klíma – Basement

Kryptoparty ve sklepě! Na celém kongresu se mluví o zabezpečení, šifrovacích klíčích, ochraně soukromí… Nevíte jak na to? Doneste si zařízení, vzneste požadavek a naši hackeři pro vás udělají první, poslední. Chcete, aby si nikdo nepřečetl vaše SMS zprávy? Chcete mít zašifrované volání, tajný klič pro odepisování vašich emailů? Stavte se za našimi špičkami v oboru ochrany soukromí.


Kryptomisie – Bitconová iniciace – sobota 16:00-17:30

Tomáš Klíma, Tomáš Zaťko – Basement

Vše co jste si přáli vědět o bitcoinech – nákup, idea, investice…
Bitcoin je jednotka monetární měny v Bitcoin systému. Taktéž je užívána zkratka „BTC“, sloužící pro určení ceny nebo množství (například „100 BTC“). Bitcoiny nejsou hmatatelné, hmotné. Je to pouhé číslo asociované s Bitcoin adresou. Hlavní unikátností Bitcoinu je právě jeho plná decentralizace – je navržen tak, aby nikdo, ani autor nebo jiní jednotlivci, skupiny či vlády, nemohl měnu ovlivňovat, padělat, zabavovat účty, ovládat peněžní toky nebo způsobovat inflaci. V síti neexistuje žádný centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. Konečné množství bitcoinů je předem známo a uvolňování bitcoinů do oběhu je definováno ve zdrojovém kódu sítě.
Tato měna je celosvětová a nezná hranice. Bitcoiny můžete okamžitě poslat na druhý konec světa úplně stejně jako někomu, kdo sedí vedle vás. Všechny transakce i prostředky v peněžence jsou definovány pomocí adres, což je řetězec 34 znaků. Vše je naprosto anonymní. Bez problémů Bitcoin směníte za jakoukoli jinou měnu na světě.
Získat je můžete několika způsoby. Můžete si je koupit za „reálné peníze“, akceptovat je jako způsob platby za Vaše služby nebo produkty, nebo je těžit.


Air drones – Sobota 19:00 – 20:00

Pavel Zbytovský – Basement, venkovní prostor (umístění dle situace) – Air drones – lítáme s kvadrokoptérou!

Kvadrokoptéra je vrtulník se čtyřmi rotory, díky kterým nabízí klidný let, ale i akční a přesné průlety. Unese kamery GoPro, ale i téměř kilové fotoaparáty a další příslušenství.
Ovládat ji lze i chytrým telefonem. Obě zařízení jsou propojena pomocí Wi-Fi, což umožňuje bezproblémové ovládání až do vzdálenosti 50 metrů. Přenos videa je pak možno sledovat rovnou na displeji telefonu. Kvadrokoptéra je poháněna elektrickým akumulátorem, který dovolí létat na jedno nabití až 12 min (záleží na povětrnostních podmínkách). Díky čtyřem rotorům má výbornou stabilitu. Vyrobena je z tvrzeného polystyrénu, který odolá i větším nárazům. Menší modely jsou spíše pro domácí zábavu. Jsou vhodné především do obýváku nebo na zahradu v bezvětří. V průměru mají do 20 cm a nejde pod ně zavěsit kameru. Velmi oblíbené jsou střední kvadrokoptéry. Jejich velikost které se pohybuje zpravidla mezi 30 až 60 cm, je ideální pro připojení kamery GoPro, ale i větších fotoaparátů. Vždy záleží na průměru kvadrokoptéry a počtu ramen. Velké profesionální kvadrokoptéry určené pro filmaře apod. profese mají obvykle průměr 80 cm a více.
Vybaveny jsou dálkovým ovládání, které má dle konkrétního typu dosah až 2km. Na rozdíl od vrtulníku nemusíte kvadrokoptéru natáčet, ale můžete ji rovnou dávat pokyny, jakým směrem má letět. Kromě dopředu a dozadu tedy může kvadrokoptéra s kamerou létat i do stran.


Key Signing party (PGP) – neděle 10:30 – 12:00

Basement

V dnešní době, kdy je naše soukromí ohroženo ze všech stran, začíná být šifrování naší soukromé korespondence stále důležitější. Chcete si jej chránit od všeho a všech, kteří by vám poštu četli? Stačí si s sebou přinést počítat a pomocí PGP váš mail ochránit.
PGP (Pretty Good Privacy) je počítačový program, který umožňuje šifrování a podepisování. Je založeno na algoritmu RSA pro asymetrickou kryptografii. Pracuje na principu dvou klíčů. Jeden klíč je veřejný, lze jím zprávu zamknout (zašifrovat), ale už nikoliv odemknout (dešifrovat). Druhý klíč je soukromý (privátní). Lze jim zprávu odemknout (dešifrovat), ale nikoliv zamknout. Tento způsob má oproti tradičním šifrám, které používají tentýž klíč pro šifrování i dešifrování, jednu velkou výhodu. Svůj šifrovací (veřejný) klíč můžete umístit na veřejném, ale důvěryhodném místě (například osobní WWW stránka nebo klíčový server), kde si ho každý může zkopírovat a zašifrovat s ním utajovanou zprávu. Tu pak může bez obav poslat a bude mít jistotu, že si ji může přečíst pouze adresát, respektive držitel soukromého (dešifrovacího) klíče.
Vedle šifrování zpráv řeší PGP i problematiku jejich autenticity. Princip je podobný jako v případě šifrování. Odesílatel připojí ke zprávě zvláštní dodatek, který se jednocestně vygeneruje z textu zprávy pomocí některé z hashovacích funkcí. Tento dodatek, tzv. „message digest“, zašifruje svým soukromým klíčem, čímž vznikne digitální podpis. Příjemce si opatří veřejný klíč odesílatele, dešifruje přiložený podpis a porovná jej s tím, jak by měl vypadat podle jeho výpočtu. Pokud oba výsledky souhlasí, lze zprávu považovat za autentickou.

cheap ralph lauren polo,polo ralph lauren italia online,cheap christian louboutin sale,louis vuitton outlet uk,ralph lauren outlet australia