Skip to content

4/2022

Novinky z Paralelní Polis

Nová posila týmu Paralelní Polis se jmenuje pro změnu Karolína a bude se starat o agendu Paper Hubu. Můžete se na ni obrátit s jakýmikoliv dotazy, připomínkami či návrhy.

Bitcoin Coffee pod řízením Artura jenom vzkvétá a zařadil do nabídky výborné dortíky a chlebíky vyrobené z prémiových surovin. Postupně plánuje širší nabídku pro hosty kavárny.

Akce

Ve středu 20. dubna proběhne na kavárně cupping, kde budete mít možnost ochutnat kávu tím správným způsobem. Jedná se tedy o degustaci výběrových káv, kde se bude hodnotit chuť, vůně,  kyselost, ale i vyváženost. Vstup pro veřejnost je symbolických 100 Kč a pro členy Hubu zdarma!

Konečně nám začalo pěkné počasí a my se těšíme na nové akce. Jednou z nich je opening terasy, který proběhne ve středu 27. dubna od 17 hodin a bude doprovázen vůní grilovaného masa. Pro nemilovníky masa budou k dostání i veggie speciality. Kvalitu podávaných potravin zaručí Future Friendly Food Martina Mikeše, který pečlivě vybírá z ověřených zdrojů. Důležité parametry jsou například volný chov, efektivní využití krajiny nebo no monocultures. A na akci samozřejmě nebudou chybět ani skvělé koktejly!

No photo description available.

Další zajímavou akcí je další ze série Kyborgismus AND, která v dubnu proběhne na téma “Světlo, které zabíjí”.

„Světlo jak ho známe je záležitostí posledních ani ne sto padesáti let. Co to ale znamená pro naše zdraví a budoucnost naší planety? To vše, a nejen to vám osvětlí Hynek Medřický. Přijďte se podívat 29. 04. 2022 v 17:45 do Paralelní Polis!“

Velmi proslulý Pizza Day letos v Paralelní Polis oslavíme ve velkém stylu. V sobotu 21. května proběhne v prostorách Polis a La Fabriky první ročník konference Pizza Day Prague 2022. Společně tak oslavíme 12. výročí legendární koupě dvou Papa John’s pizz za 10 000 BTC (aktuálně 452k USD)! Můžete se těšit na zajímavé speakry, skvělou společnost a jedinečný merch. Pokud máte zájem o community ticket, kontaktujte Katku.

Studio

Studio Paralelní Polis vydává 3 pořady týdně! Jedná se o Scitalks, The Edge of Chaos a Sara’s Atlas Obscura. Zároveň produkujeme populárně-naučný vědecký podcast s názvem Scitalks.

Další novinkou je zahájení natáčení série o kyborgismu, krypto série Bitcoin není retro a chystáme i sérii o těžbě kryptoměn.

Studio momentálně prochází renovací, aby bylo ještě hezčí 🙂