Black Swan Security Congress

Datum: 18. 03. 2018 | Autor: Petr Žílka | Kategorie: Internetová bezpečnost, Vše

První hackerský kongres věnovaný mimořádným rizikům, kterým jen málokdo věnuje pozornost.

 

Termín: 18. 5. od 18:00 do 19.5. 23:59

Místo: Paralelní Polis, Dělnická 43, Praha 7

https://www.openstreetmap.org/way/29121876

Vstupenky zde.

Pozvali jsme etické hackery a experty na IT security a připravili dva večery a jeden den plný přednášek a diskusí pro hluboký technický pohled do bezpečnostních problémů, které stojí mimo pozornost středního proudu, ale znamenají o to větší reálné riziko.

GDPR, NIS, zákon o kybernetické bezpečnosti a mnoho dalších norem a předpisů se snaží o (centrálně) řízené snižování IT rizik. Ovšem pouze těch známých, snadno uchopitelných a těch, na které se velké IT korporace specializují ve své prodejní strategii. Veškerá pozornost se soustředí na řešení známých a popsaných problémů s jasně zadefinovatelnou pravděpodobností a dopadem. Tím ale dochází k dramatickému nárůstu rizika tzv. fat tails neboli málo pravděpodobných rizik (co do “měřitelné pravděpodobnosti”) a dopady tak velkými, že před nimi běžné organizace raději zavírají oči.

Na fenomén “černých labutí” v IT security se zaměřuje Black Swan Security Congress, která se bude konat ve dnech 18. – 19. května 2018 v Paralelní Polis v Praze.

 

Můžete se těšit na témata jako jsou nedostatky monitorovacích systémů IPS/IDS, ukázky fatálních útoků s vysokým dopadem, fragilní a antifragilní koncepce bezpečnosti v organizaci, jak se ochránit před vlastním sysadminem, proč jsou decentralizované kryptotechnologie evolučně vyspělejší a odolnější než jejich nejmodernější ale centralizované protějšky, jak může technologie blockchain pomoci zvýšit odolnost řešení sdílení dat proti útokům a pod. Naším cílem je podívat se na IT bezpečnost z pohledu perspektivy, kterou popsal Nassim Nicholas Taleb – nejvýznamnější inspirační zdroj tohoto kongresu.

 

Během večerů nebude chybět zábavný program pro co nejpříjemnější seznamování účastníků konference (DJ’s, drinky, party).

 

Mezi speakery vystoupí např.:

Na programu budou také workshopy v bezpečnosti

Partneři akce:

Citadelo – Hackers on your side

Nethemba – All about security

 

Jste student nebo v tíživé finanční situaci? Napište nám a poradíme se o možnosti slevy na vstupném až o 30% (info@paralelnipolis.cz)

 

blog Paralelní Polis

Black Swan Security Congress
Ohlédnutí za programem Anarchokapitalismus
Black Swan Security Congress

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz