Roušky s nanofiltrem

statement

Je fuk, jestli nám začíná druhá, nebo pokračuje první vlna. Je fuk, co nám káže vláda. Rozhodně nám ale není jedno, že pokud nebudeme všichni solidární k druhým, tak se budou dít věci. Paralelní Polis reagovala na jaře a reagujeme i tentokrát. Jako jedni z prvních jsme vysvětlovali, jak si snadno ušít roušku, tentokrát jsme se rozhodli, že pro Vás roušku připravíme. Naše roušky jsou unikátní designem, snadným nastavením velikosti, variantou pro fousáče, ale především tím, že součástí roušky je i filtr z nanovláken, který sám o sobě zachytí 96.9% bakterií a virů. Tak, jak s rouškou budete zacházet, tak účinná bude.
Své roušky si můžete pořídit zde.

Technologie

Naše roušky jsou třívrstvé a skvěle drží tvar. Vnější a vnitřní část je tvořena netkanou textilií, vně černou a uvnitř bílou, aby bylo zřetelné její znečištění. Vnitřní vrstva je z Perlanu, netkané textilie ze 100% viskózy, atestované Státním zdravotním ústavem pro přímý styk s pokožkou a jejími výhodami jsou pevnost a odolnost. Perlan je příjemný na dotek, je snadno ekologicky odbouratelný a lze jej likvidovat i kompostováním. Zaušní gumičky jsou nastavitelné, stejně jako spodní část roušky, padne tedy každému dospělému člověku. Na kořen nosu si můžete upevnit přibalenou svorku, která vám utěsní otvory kolem nosu i očí. Roušku před zabalením do ochranného obalu ozařujeme UVC světlem, aby byla vždy absolutně sterilní. V balení také najdete návod na použití a přizpůsobení roušky.

Design

Největším problémem u roušek i respirátorů je především to, že prakticky neexistuje univerzální tvar. Po mnoha pokusech a pozorování toho, jak s rouškami lidé na obličeji pracují, vyšel jako nejfunkčnější tvar takový, který si bude moci uživatel sám nastavit tak, aby vyhovoval nejlépe tvaru jeho obličeje. Nejzásadnější jsou tři rozměry, tedy poměry mezi ušima, nosem a bradou. Na naší roušce si všechny tyto poměry můžete nastavit tak, aby Vám rouška ideálně seděla a aby Vás i okolí co nejlépe chránila. Na požádání můžeme dodávat i svorku na nos, která sevře roušku u kořene nosu tak, že budete dýchat opravdu pouze přes S.O.D. filtr.
                                  

Nanofiltr

Česká řezaná textilie Meltblown s filtrací 95 – 99,69 % blížící se úrovni FFP3 a gramáží 60g/m2.

Testováno VÚBP-ZL a AVEC CHEM dle:
MELTBLOWN 60 – průnik %0.22 až 0.11%
ČSN EN ISO/IEC 17025:2018
ČSN EN 149:2001+A1:2009

 

 

Nabídka pro firmy

Líbí se Vám design našich roušek? Rádi byste měli firemní roušky pro zaměstnance či klienty v korporátních barvách a s 3D tištěným logem Vaší firmy? I to umíme. Navíc tím podpoříte chod Paralelní Polis. Napište nám na merch@paralelnipolis.cz a společně to vyřešíme.

blog Paralelní Polis

3rd Global Bitcoin Meetup with speakers from 5 countries!
Bitcoin v El Salvadoru
Hackeři – proti komu se bráníme?

Kontakt

Dělnická 43
Praha 7
info@paralelnipolis.cz