Přeskočit na obsah

6/2022

Novinky z Paralelní Polis

Mohli jste si všimnout, že občas někde chybí dveře. Je to z důvodů postupné rekonstrukce baráku, už máme vymalováno, pověsili jsme raketu nad bar, kam ještě doplníme světla. A nezakřikněme to, ale možná už se rýsují i silent boxy do Hubu 🙂 Těšíme se na výsledky!

Akce

Meetupy

Začali jsme opět pořádat meetupy, které se konají pravidelně každých 14 dnů. V červnu jsou naplánové tři meetupy. První se bude konat 01.6. na téma Letʼs talk crypto, druhý 15.6. na téma Bezpečnost a soukromí a třetí proběhne 29.6. opět na téma Letʼs talk crypto. Akce je zdarma pro všechny zájemce o probíranou tématiku. Jednotlivé události lze najít na našem Facebooku.

DWeb MeetUp | Decentralised Storage, Swarm and Web 3.0

V úterý 7. června od 18 hodin bude v Institutu probíhat DWeb meetup.

V posledních několika letech se mnoho dat na internetu přesunulo z vlastních serverů do cloudových úložišť. Je pravděpodobné, že většina služeb, které denně používáte, ukládá data v datových centrech vlastněných společnostmi Amazon, Apple, Google nebo Microsoft. Kryptoměnoví nadšenci jistě slyšeli větu “Not your keys, not your coins”. Rádi bychom ji rozšířili na “Not your storage, not your data”. Hnutí Web 3.0 se to snaží změnit. Ukládáním našich dat do decentralizovaných úložišť můžeme snížit riziko ztráty přístupu k nim (např. v důsledku de-platformingu nebo cenzury) a umožňuje to nové ekonomické modely kolem vlastnictví dat. V rámci této přednášky Vojtěch Šimetka vysvětlí, co je to decentralizované úložiště, jak fungují Swarm sítě, a co je to Web 3.0.

ETHPrague

První ročník tohoto mezinárodního hackathonu proběhne v prostorách Polis od 10. do 12.06. 2022. Pro členy Paper Hubu to znamená, že ve středu 08.06.2022 a 10.06.2022 bude zavřeno. Pracovat však budete moct jít do 24/7, kde je ovšem k dispozici pouze 5 míst, proto prosím v případě zájmu o místo napište Karolíně.

Členové hubu mají možnost se této akce v sobotu zúčastnit, je ovšem potřeba dát předem vědět Karolíně a to do nejpozději do středy 8. června.

Další akcí pro členy Paper Hubu je grilovačka na naší krásné terase, která se bude konat 14.06.2022 v 17 hodin. Můžete se těšit na výborné jídlo z šikovných ručiček naší Kate, které vzniká na základě spolupráce Bitcoin Coffee a Kitchen Sci-fi.

Bitcoin Coffee x Kitchen Sci-fi

Vše pod jednou černou střechou… jak si již mnoho z Vás všimlo, tak na kavárně pro Vás pravidelně chystáme jídla a dobroty pod taktovkou Kate Hlavac. Už nemusíte vytáhnout paty z Polis! Skvělé kombinace chutí jak pro masožravce, tak pro vegoše.
Ať už si dáváte pauzu, nebo máte pár minut mezi dvěma cally, určitě si vyberete. Polévka, pomazánky, saláty, snacky, či hlavní jídla na ten největší hlad.
Přijďte se přesvědčit na vlastní chuťové pohárky o gastro pornu, které Vás čeká v kavárně! Přidejte se také do signálové skupiny, kde najdete denní nabídku a veškeré aktuality. Menu vám vytiskneme a dáme na nástěnku do kuchyňky v Hubu.
SIGNATURE DRINKY OD KATE, které si můžete dát jen v Polis. Děláme i ve virgin verzi. Jsou vlastně hrozně zdravé! Nevěříš? Pod názvy Dark Web nebo Satoshi Liquid Vision najdeš třeba antioxidanty v borůvkách, kokosové uhlí, zázvor, ale i ananas. S narůstající venkovní teplotou budeme přidávat další drinky, které osvěží.

Benefity

Jak víte, Paralelní Polis úzce spolupracuje například s advokátní kanceláří Blockchain Legal či Daněhned.cz Hanky Kocourkové Trnkové, jejíž kapacity jsou ale v současné chvíli limitované. Aktuálně jsme proto navázali spolupráci s auditorskou a účetní firmou JS7 Accounting & Advisory, jejichž služby vám jsou k dispozici za zvýhodněných podmínek. Zabývají se kromě standartních služeb také problematikou kryptoměn. V případě zájmu o jejich služby se obraťte na Katku.

Merch

Máme konečně doplněný merch! Do nabídky jsme nově zařadili krásné šedé triko Institute of Cryptoanarchy. Dále jsou k dostání úžasné ponožky s bitcoinem a pizzinkou a kongresové triko Pizza Day Prague 2022. Další zajímavou položkou, sice ne již k prodeji, ale alespoň k prolistování, je časopis BTCTKVR Pizza Day Prague 2022 Limited Edition. Letní bombery s decentním nápis Institute of Cryptoanarchy přes celá záda dorazí v průběhu příštího týdne. Jsou ideální na lehké letní deštíky a dělat parádu při hladnějších večerech v přímořských letoviskách 🙂

X